تاریخ : 1389/09/23 | 12:13 | نویسنده : خیام

تایپوگرافی سه بعدی موضوعی است که اخیرا زیاد به چشم می خورد و به نظر می رسد که از استقبال زیادی نیز برخوردار باشد. در این پست سری اول مجموعه ای از تایپوگرافی های سه بعدی را برای شما به نمایش گذاشته ایم که بدون شک الهام بخش خوبی برای طراحان مبتکر و خلاق خواهد بود.

اما این تایپوگرافی های باشکوه و زیبا چگونه طراحی شده اند؟ راه ها و ابزارهای مفیدی برای انجام این کار وجود دارد. نرم افزار ویرایشی 3D از قبیل Maya یا Cinema 4D برای خلق اشکال بکاربرده می شوند که تایپوگرافی شما را به هر شکلی در دنیای واقعی خواهند ساخت، مانند دو مثال اول.

از نرم افزارهای شرکت ادوبی، از قبیل Photoshop و Illustrator نیز می توان در ساخت تایپوگرافی سه بعدی استفاده کرد. این گزینه ها معمولا طرح و تصاوی هنری تر و ظریف تری مثل Question و Noony Style، که در مثال های زیر خواهید دید، تولید می کنند. البته خلاقیت ما به این ابزارها و روش ها محدود نمی شود، همین طور که در زیر مشاهده خواهید کرد پروژه ایی مثل Freelance در حقیقت با برش دادن و خشک کردن سیب زمینی تولید شده اند.


مشاهده تصاویر

طبقه بندی:
برچسب ها: 3d، نوشته های سه بعدی، عکس های سه بعدی، 3 یعدی،

تاریخ : 1389/09/23 | 12:09 | نویسنده : خیام

internet_vs_tv.jpg

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد مردم آمریکا در حال حاضر به اندازه تلویزیون برای استفاده از اینترنت وقت می گذارند. این یک تغییر مهم محسوب می شود چرا که برای نخستین بار است آمار استفاده این دو ابر رسانه به یکدیگر رسیده و تا سال گذشته تلویزون رتبه برتر را داشته است. حالا اینترنت در رقابت به پای تلویزیون رسید است. ‏

بر اساس این تحقیق میزان متوسط تماشای تلویزیون در میان آمریکایی ها ۱۳ ساعت در هفته بوده و همین مقدار هم صرف استفاده از اینترنت می شود. جالب اینجا است که بررسی نشان میدهد تماشای تلویزیون کاهش محسوسی نداشته بلکه استفاده از اینترنت رشد فوق العاده ای داشته است. این تحقیق به صورت سالیانه انجام میشود و نشان داده طی ۵ سال گذشته میزان استفاده از اینترنت ۱۲۱ درصد رشد داشته است. در عوض به نظر می رسد خواندن روزنامه، مجلات چاپی و گوش کردن به رادیو کمتر شده است. این آمار به خوبی نشان می دهد کاربران، رسانه های جدید را برای دریافت اطلاعات ترجیح می دهند. ‏

بر اساس این تحقیق تجارت الکترونیک هم یکی از برنده های بزرگ بوده است. در حالی که بر اساس آمار در سال ۲۰۰۷ تنها ۳۵ درصد آمریکایی ها خرید آنلاین انجام می داده اند، امسال بیش از ۷۵ درصد آنها خرید آنلاین انجام داده اند. ‏

هر چند باید توجه کنید این آمار برای کشور آمریکا محاسبه شده و نمی توان آن را به بقیه کشورها تعمیم داد اما به خوبی رشد سریع اینترنت را نشان میدهد. البته تلویزیون هنوز رسانه برتر در بیشتر نقاط دنیا محسوب میشود و بیشترین قدرت را در دست دارد. اما آیا اینترنت به زودی این قدرت را از دست تلویزیون می رباید؟ نظر شما در این مورد چیست؟ ‏
طبقه بندی:

تاریخ : 1389/09/23 | 12:06 | نویسنده : خیام
یکی از قسمت های گیج کننده اما در عین حال ساده در هنگام Setup کردن یک کامپیوتر جدید نحوه اتصال منبع تغذیه به مادربورد و قطعات سخت افزاری متعدد حاضر در کیس تعلق دارد جائیکه تعدد سیم های رنگی و تشابه ظاهری سوکت های اتصال منابع تغذیه هر کاربری را در اولین برخورد با مشکل روبرو می سازد. در مقاله کوتاه پیش رو ضمن معرفی اتصالات اصلی خارج شده از پاور، به محل اتصال صحیح آنها در جایگاه اصلی شان اشاره می کنیم. با ما همراه شوید.

how_to_setup_power_supply_01.jpg
حتما این موضوع را بارها شنیده اید که انتخاب یک پاور مناسب یکی از مهمترین مراحل ساخت یک سیستم جدید است. پاور یا منابع تغذیه که از آنها با عنوان PSU ها هم نام برده می شوند در حقیقت محلی برای تبدیل برق شهری به جریان مستقیم و تامین انرژی قطعات مختلف در یک کامپیوتر است.

مشاهده مقاله

طبقه بندی:

تاریخ : 1389/09/23 | 12:03 | نویسنده : خیام
این مقاله آموزشی صرفا برای کاربران کمتر آشنا با سخت افزار کامپیوتر در نظر گرفته شده و اگر شما یکی از کاربران حرفه ای در این زمینه هستید می توانید از خواندن این مقاله صرفنظر کنید اما اگر هنوز در Setup کردن قطعات و بخصوص مادربورد کامپیوتر با مشکل روبرو هستید این راهنما برای شماست. ما را در ادامه این مطلب همراهی نمائید.

motherboard_setup_01.jpg
مشاهده مقاله

طبقه بندی:
برچسب ها: مادر بورد، اسمبل کردن، نصب اتصالات مادر بورد، مادربورد، اتصالات، کیس، اتصالات مادربورد،

تاریخ : 1389/09/22 | 21:07 | نویسنده : خیام

سلام دوست عزیز با استفاده از این نرم افزار میتونی به راحتی nod32 رو آپدیت کنی .

چون من خودم مشکل پیدا کردن یوزر و پسوورد جدید nod رو داشتم این نرمافزار رو پیدا کردم .

روش کارش اینجوریه که خودش یوزر و پسوورد جدید رو پیدا میکنه و نود آپدیت میشه به همین راحتی.شما فقط باید رو آپدیت نود کلیک کنید.

 

پسوورد:tiptoop

download
طبقه بندی:

تاریخ : 1389/09/20 | 16:57 | نویسنده : خیام

سخنان افراد سرشناس غیرمسلمان در مورد امام حسین (ع)!

موریس دوكبری (اندیشمند فرانسوی): بیایید ما هم از زیردستی یزیدیان به نوعی خلاصی یابیم و مرگ باعزت را بر زندگی باذلت ترجیح دهیم، زیرا مرگ باعزت و شرافت بهتر از زندگی باذلت است...حادثه كربلا و قیام حسین‌بن‌علی(ع) بر اندیشه مردم جهان، حتی غیرمسلمانان تاثیر زیادی داشته است. عظمت قیام، اوج فداكاری و ویژگی‌های دیگر امام و یارانش سبب شده كه اظهارنظرهای بسیاری درباره این نهضت و حماسه‌آفرینان عاشورا وجود داشته باشد. نقل سخنان همه آن افراد در این مقال نمی‌گنجد به ویژه كه برخی از نویسندگان غیرمسلمان درباره این حادثه مطالب زیادی نوشته‌اند. در ادامه به تعدادی از این اظهارنظرها می‌پردازیم.

مهاتما گاندی (رهبر استقلال هند): اگر هندوستان بخواهد یك كشور پیروز شود، باید از زندگی امام حسین پیروی كند.

محمدعلی جناح (قاعداعظم پاكستان): به عقیده من تمام مسلمین باید از سرمشق (امام حسین) این شهیدی كه خود را در سرزمین عراق قربانی كرد، پیروی كنند.

توماس كارلایل (فیلسوف و مورخ انگلیسی): بهترین درسی كه از واقعه كربلا می‌گیریم، این است كه حسین و یارانش، ایمان استوار به خدا داشتند.

پروفسور ادوارد براون (شرق‌شناس انگلیسی): آیا قلبی پیدا می‌شود كه وقتی درباره كربلا سخن می‌شنود، آغشته به حزن و اندوه نشود؟

موریس دوكبری (اندیشمند فرانسوی): بیایید ما هم از زیردستی یزیدیان به نوعی خلاصی یابیم و مرگ باعزت را بر زندگی باذلت ترجیح دهیم، زیرا مرگ باعزت و شرافت بهتر از زندگی باذلت است.

پروفسور ماربین (فیلسوف و خاورشناس آلمانی): من معتقدم كه رمز بقا و پیشرفت اسلام و تكامل مسلمانان به خاطر شهید شدن حسین(ع) و آن رویدادهای غم‌انگیز می‌باشد.

بولس سلامه(نویسنده و شاعر مسیحی لبنانی): شب‌هایی كه بیدار بودم یك بار برای مدتی طولانی به جهت علاقه‌ای كه به آن دو بزرگوار – امام علی و امام حسین(ع) - داشتم، گریستم سپس شعر علی و حسین را سرودم.

عباس محمود عقاد (نویسنده و ادیب مصری): جنبش حسین، یكی از بی‌نظیرترین جنبش‌های تاریخی است كه تاكنون در زمینه دعوت‌های دینی یا نهضت‌های سیاسی پدیدار گشته است.

گابریل آنگری (نویسنده فرانسوی): آرامگاه حسین در كربلا بعد از كعبه، بدون تردید دومین زیارتگاه مسلمانان است. جنایت كربلا وحشت‌انگیز و غیرانسانی بود.

عبدالرحمن شرقاوی(نویسنده مصری): حسین(ع)، شهید راه دین و آزادگی است. نه تنها شیعه باید به نام حسین ببالد، بلكه تمام آزادمردان دنیا باید به این نام شریف افتخار كنند.

ابن ابی الحدید (دانشمند و شاعر عراقی): مانند حسین چه كسی را سراغ دارید به راستی این مرد مافوق بشر كیست كه لحظه‌ای پستی را نمی‌پذیرد و با اختیار خود در برابر ستمگران سر تعظیم فرود نمی‌آورد.
طبقه بندی:
برچسب ها: محزم، امام حسین، صحبت در مورد امام حسین، امام حسین ع،

تاریخ : 1389/09/15 | 17:35 | نویسنده : خیام

ادامه مقاله پست قبلی

2-5-2-سیگنالهای طیف گسترده با جهش فركانسی

    در یك سیستم مبتنی بر جهش فركانسی، فركانس سیگنال حامل به شكلی شبه تصادفی و تحت كنترل یك تركیب كننده تغییر میكند. شكل 2-5 این تكنیك را در قالب یك نمودار نشان میدهد.

 
PN-CODE= Pseudonoise code


ادامه نوشته
تاریخ : 1389/09/15 | 17:29 | نویسنده : خیام

امروزه با بهبود عملكرد، كارایی و عوامل امنیتی، شبكههای بیسیم به شكل قابل توجهی در حال رشد و گسترش هستند و استاندارد IEEE 802.11 استاندارد بنیادی است كه شبكههای بیسیم بر مبنای آن طراحی و پیاده سازی میشوند.

    در ماه ژوئن سال 1997 انجمن مهندسان برق و الكترونیك (IEEE) استاندارد IEEE 802.11-1997 را به عنوان اولین استانداردِ شبكههای محلی بیسیم منتشر ساخت. این استاندارد در سال 1999 مجدداً بازنگری شد و نگارش روز آمد شده آن تحت عنوان IEEE 802.11-1999 منتشر شد. استاندارد جاری شبكههای محلی بیسیم یا همانIEEE 802.11 تحت عنوان ISO/IEC 8802-11:1999، توسط سازمان استاندارد سازی بینالمللی (ISO) و مؤسسه استانداردهای ملی آمریكا (ANSI) پذیرفته شده است. تكمیل این استاندارد در سال 1997، شكل گیری و پیدایش شبكه سازی محلی بیسیم و مبتنی بر استاندارد را به دنبال داشت. استاندارد 1997، پهنای باند

2Mbps را تعریف میكند با این ویژگی كه در شرایط نامساعد و محیطهای دارای اغتشاش (نویز) این پهنای باند میتواند به مقدار 1Mbps كاهش یابد. روش تلفیق یا مدولاسیون در این پهنای باند روش DSSS است. بر اساس این استاندارد پهنای باند 1 Mbps با استفاده از روش مدولاسیون FHSS نیز قابل دستیابی است و در محیطهای عاری از اغتشاش (نویز) پهنای باند 2 Mbpsنیز قابل استفاده است. هر دو روش مدولاسیون در محدوده باند رادیویی 2.4 GHz عمل میكنند. یكی از نكات جالب توجه در خصوص این استاندارد استفاده از رسانه مادون قرمز علاوه بر مدولاسیونهای رادیویی DSSS و FHSS به عنوان رسانهانتقال است. ولی كاربرد این رسانه با توجه به محدودیت حوزه عملیاتی آن نسبتاً محدود و نادر است. گروه كاری 802.11 به زیر گروههای متعددی تقسیم میشود. شكلهای 1-1 و 1-2 گروههای كاری فعال در فرآیند استاندارد سازی را نشان میدهد. برخی از مهمترین زیر گروهها به قرار زیر است:

 

- 802.11D: Additional Regulatory Domains
- 802.11E: Quality of Service (QoS)

- 802.11F: Inter-Access Point Protocol (IAPP)

- 802.11G: Higher Data Rates at 2.4 GHz

- 802.11H: Dynamic Channel Selection and Transmission Power Control

- 802.11i: Authentication and Security

 

    كمیته 802.11e كمیتهای است كه سعی دارد قابلیت QoS اِتـِرنت را در محیط شبكههای بیسیم ارائه كند. توجه داشته باشید كه فعالیتهای این گروه تمام گونههای 802.11 شامل a، b، و g را در بر دارد. این كمیته در نظر دارد كه ارتباط كیفیت سرویس سیمی یا Ethernet QoS را به دنیای بیسیم بیاورد.

     كمیته 802.11g كمیتهای است كه با عنوان 802.11 توسعه یافته نیز شناخته میشود. این كمیته در نظر دارد نرخ ارسال دادهها در باند فركانسی ISM را افزایش دهد. باند فركانسی ISM یا باند فركانسی صنعتی، پژوهشی، و پزشكی، یك باند فركانسی بدون مجوز است. استفاده از این باند فركانسی كه در محدوده 2400 مگاهرتز تا 2483.5 مگاهرتز قرار دارد، بر اساس مقررات FCC در كاربردهای تشعشع رادیویی نیازی به مجوز ندارد. استاندارد 802.11g تا كنون نهایی نشده است و مهمترین علت آن رقابت شدید میان تكنیكهای مدولاسیون است. اعضاء این كمیته و سازندگان تراشه توافق كردهاند كه از تكنیك تسهیم OFDM استفاده نمایند ولی با این وجود روش PBCC نیز میتواند به عنوان یك روش جایگزین و رقیب مطرح باشد.

    كمیته 802.11h مسئول تهیه استانداردهای یكنواخت و یكپارچه برای توان مصرفی و نیز توان امواج ارسالی توسط فرستندههای مبتنی بر 802.11 است.

    فعالیت دو كمیته 802.11i و 802.11x در ابتدا برروی سیستمهای مبتنی بر 802.11b تمركز داشت. این دو كمیته مسئول تهیه پروتكلهای جدید امنیت هستند. استاندارد اولیه از الگوریتمی موسوم به WEP استفاده میكند كه در آن دو ساختار كلید رمز نگاری به طول 40 و 128 بیت وجود دارد. WEP مشخصاً یك روش رمزنگاری است كه از الگوریتم RC4 برای رمزنگاری فریمها استفاده میكند. فعالیت این كمیته در راستای بهبود مسائل امنیتی شبكههای محلی بیسیم است.


ادامه نوشته

طبقه بندی:

 

 

احتمالا برای شما هم این مشکل پیش اومده که در اکثر اوقات وقتی قصد دارید فایلی رو پاک و یا تغییر نام و یا حتی جابجائی ای روی اون انجام بدید با پیامی مواجه شدید.و از خودتون پرسیدید که خب ، ما که به این فایل کاری نداریم پس این چه پیغامی هست؟! نرم افزاری که برای دانلود قرار دادیم ، اینطور مشکلاتی که ویندوز به همراه دارد را به راحتی کنترل و آنها را رفع میکند.

 • سیستم عامل : Windows 2K / XP / Vista / 7
 • دانلود : 143
 • سایز : 792 KB
 • همین الان دانلود کنید
  طبقه بندی:

  آیا شده که بخواهید یک برنامه آنتی ویروس را از روی کامپیوتر خود پاک کنید تا آنتی ویروس دیگری را بیازمایید؟ در این صورت احتمالا با این مشکل مواجه شده اید که به دلایلی این برنامه ها بصورت عادی قابل uninstall شدن ندارند..........

   


  برای دانلود کلیک کنید

  طبقه بندی:

  تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

 • پی دی با
 • پرشین بلاگ
 • ضایعات
 • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات